9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Edmond Tupja: Njeriu s’mund të jetë shkëmb

Në këto ditë lidhur nyje
Njeriu s’mund të jetë shkëmb
Ai ka nevojë edhe për yje
Edhe për hënën që u tremb.

Njeriu s’është fosil i tharë
Diçka të butë ka në brendësi
Ndonëse i urtë dhe i marrë
Vetes shtigjet mirë ia di.

Në këto ditë nyje lidhur
Vetëm drita s’është e hidhur.

 

Më Shumë

Osmani për takimin e 18 marsit: Nuk kemi pritje të mëdha prej Serbisë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka thënë se Kosova do të tregoj konstruktivet në takimin e 18 marsit i cili do të mbahet në...

Prishtina e eliminoi Ballkanin, Llapi kalon në gjysmëfinale me penallti

Prishtina, Llapi, Vushtrria dhe Gjilani janë skuadrat gjysmëfinaliste të Kupës së Kosovës në futboll.   Prishtina ka mposhtur kampionin në fuqi, Ballkanin, me rezultat 2:0, në...

Lajmet e Fundit