22.8 C
Prizren
E hënë, 8 Gusht, 2022

“Ende nuk po pajtohna me ikjen tënde”, fjalët prekëse të shokut të 26-vjeçarit nga Suhareka që vdiq dje

Dje rreth orës 15:55 Faton Haxhaj nga Suhareka ka ndërruar jetë, si pasojë e plagëve të marra nga një armë e zjarrit. Në lidhje me këtë rast, shumë njerëz i kanë shprehur ngushëllime familjes së të ndjerit.

Një nga shokët e tij ka shkruar disa fjalë prekëse në rrjetin social Facebook, ku ka thënë se ende nuk është pajtuar me vdekjen e Fatonit.

“A Faton ma këpute shpirtin kur mora lajmin që ike nga kjo botë e brishtë. Për 23 vjet rresht përjetova gjithçka me ty në jetë, ku ishe frymëzim për të ardhmen. I kujtonim ditët e lavdishme të babait tënd, dëshmorit Haxhi Haxhës, bisedonim për jetën dhe veprën e tij”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Me dhimbje te thelle mora lajmin e hidhur se ka nderruar jete aksidentalisht Faton Haxhi Haxhaj nga Grejkoci djali i Deshmorit Haxhi Haxhaj.

A faton ma kepute shpirt kur mora lajmin qe Ike nga kjo bote e brishte. Per 23 vjet rresht perjetova gjithka me ty ne jete ku ishe frymezim per te ardhmen, I kujtonim ditet e lavdishme te babait tende deshmorit Haxhi Haxhes bisedonim per jeten dhe vepren e ti per momentet kur i perjetova bashk me te. Ishe nje djali me vertyte ku qdo here i respekojshe shoqerin e babit te luftes dhe paqes.

Ende nuk po pajtona me ikjen tende

Do te mbetesh gjithmon ne zemren time.

Shpirti yt pas drite ne xhenet.

Ngushllime Famijes Haxhaj

Më Shumë

Zbulohen destinacionet më të lira të kësaj vere!

Bullgaria dhe Turqia ka të ngjarë të jenë destinacionet më të lira pranë pushimeve verore, sipas Post Office Travel Money. Raporti vjetor i kompanisë...

Ka filluar Shkolla Verore Ndërkombëtare në Universitetin “Ukshin Hoti” Prizren, ku po marrin pjesë studentë nga 40 shtete të botës

Në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren, sot  ka filluar edicioni i parë i Shkollës Verore Ndërkombëtare, e cila bashkëorganizohet me ITP-Prizren dhe DokuFest. Në...

Lajmet e Fundit