17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Fury thotë se Wilder nuk mund ta mposhtë me pikë

Boksieri britanik Tyson Fury vlerëson se amerikani Deontay Wilder e ka të pamundur të triumfojë ndaj tim me pikë në meçin e të shtunës mbrëma.

Këta janë super-filmat që mund t’i shikoni këtë fundjavë në Cineplexx

Dueli për titull bote në peshën e rëndë në versionin WBC do të mbahet në Las Vegas. Fury 31-vjeçar barazoi me Wilderin në meçin e parë në dhjetor të vitit 2018 dhe shpreson që kësaj radhe të mos lë në duar të jurisë, por të arrijë fitore me nokaut.

“Wilder nuk mund të më mppsht me pikë, nuk është e mundur. Ky është Las Vegas, e jo Los Angeles. Nëse shkon 12 raunde atëherë unë do të jem fitues”, ka thënë Fury.

Më Shumë

Rahoveci anëtarësohet në Unionin e Bashkive Shqiptare në Rajon

Komuna e Rahovecit është anëtarësuar në Unionin e Bashkive Shqiptare në Rajon. Kështu ka bërë me dije kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, në një shkrim...

Mike Tyson “hedh” karrigen me rrota dhe ngjitet në ring

Disa javë pasi u pa në një fotografi ku shfaqej në një karrige me rrota, duke i trembur jo pak fansat, legjenda e boksit,...

Lajmet e Fundit