22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Gazmend Boletini: Isa Boletini rivarroset në Boletin

Gazmend Boletini, përfaqësuesi i familje Boletini, ka ritheksuar se heroi kombëtar Isa Boletini do të varroset në Boletin.

Megjithatë, ai nuk bëri të ditur nëse ai ka marr pëlqimin e Qeverisë së Kosovës pas takimit me kryeministrin Isa Mustafa, transmeton Telegrafi.

“Ne e informuam kryeministrin Mustafa pse nuk bënë që Isa Boletini të varroset në Vlorë. Por, ne nuk morëm një përgjigje, përveç se ai na premtoi se këtë do ta bisedoj me diplomatin kosovar, Hashim Thaçi”, tha Gazmend Boletini.

Kujtojmë se në këtë takim ishte i pranishëm edhe kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, i cili ka thënë se ka kryeministri kosovar, Mustafa, është pro rivarrimit të Isa Boletinit në vendlindjen e tij në Boletin.

Më Shumë

Mbappe nuk largohet nga PSG-ja

Kylian Mbappe ka premtuar se do të qëndrojë në Paris Saint-Germain sezonin e ardhshëm, pasi u shpall Lojtari i Vitit në Ligue 1 për...

Celine Dion anulon turneun botëror, shkak problemet shëndetësore

Këngëtarja 55-vjeçare anuloi edhe një herë turneun në Britaninë e Madhe dhe atë evropiane të premten mes luftës së saj me sindromën Stiff-person. “Ndërsa bota...

Lajmet e Fundit