25.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Gjashtë të lënduar në Zgatar të Dragashit, 2 prej tyre në kërkim policor

Gjashtë persona kanë mbetur të lënduar në fshatin Zgatar të Dragashit, pas një mosmarrëveshje verbale.

Siç njofton Policia e Kosovës, katër prej tyre pas trajtimit mjekësor janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, janë liruar.

Policia shton se dy prej tyre janë në kërkim policor.

 

Zelensky: Putini është ‘Hitleri i dytë’, Ukraina po lufton për të parandaluar Luftën e Tretë Botërore

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka fajësuar Rusinë për “ngritjen e një Hitleri të dytë” në formën e Vladimir Putinit. Duke folur me CBS në 60...

Moti sot me vranësira e shi të përcjellur me rrufe

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës pritet të mbajë mot me vranësira e intervale me diell. Sipas IHMK-së, vranësirat gjatë...

Lajmet e Fundit