18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Hajnat vjedhin ari në dy shtëpi në Prizren

hajniDy vjedhje janë shënuar brenda 24 orësh në Prizren. Hajnat kanë arrit të vjedhin stoli ari në dy shtëpi.

“Viktima ka raportuar se të dyshuar të pa njohur kanë hyrë në shtëpinë e tij dhe nga aty kanë vjedhur stoli ari në vlerë të konsiderueshme”, njofton Policia e Kosovës. Rasti është nën hetime.Ndërkaq, gjysmë ore më vonë është shënuar edhe vjedhja e dytë e arit në një shtëpi tjetër në Prizren

“Viktima ka raportuar se të dyshuar të pa njohur kanë hyrë në shtëpinë e tij dhe nga aty kanë vjedhur stoli ari në vlerë të konsiderueshme”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

“Hapësirat e përbashkëta” projekti i ri nga Autostrada Biennale

Tashmë është lansuar projekti i ri i Autostrada Biennale titulluar “Hapësirat e Përbashkëta” e cila mbështetet nga Ambasada e Amerikane në Prishtinë në kuadër...

Duele interesante në basketboll, vëmendja në Prizren

Në fundjavë do të zhvillohet xhiroja e katërt në Prince Caffe Superligë. Në këtë javë do të zhvillohen tri ndeshje, kurse Trepça – Sigal Prishtina...

Lajmet e Fundit