16.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

I riu në Suharekë dyshohet se bëri vetëvrasje, shkak ndarja nga e dashura

Faton Haxhaj nga fshati Greikoc i komunës së Suharekës ka vdekur sot për shkak të plagëve të marra nga një armë zjarri. Për Sinjalin rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë, Vesel Gashi, i cili njoftoi se në afërsi të shtëpisë së viktimës është gjetur një kallashnikov.

Vdekjen e 26-vjeçarit, Policia e ka iniciuar si “Vdekje të dyshimtë”, mirëpo Sinjali mëson se të gjitha rrethanat e deritanishme çojnë tek vetëvrasja.

Burimet e Gazetës Sinjali njoftojnë se në bazë të pamjeve të kamerave, Haxhaj ka hyrë në një pjesë të shtëpisë dhe e ka marrë kallashnikovin, e më pas është drejtuar për tek shtalla, ku edhe dyshohet se i ka dhënë fund jetës së tij.

Sipas të njëjtave burime, i riu nga Suhareka ka vendosur t’i japë fund jetës pasi që kohëve të fundit është ndarë nga e dashura e tij.

Zëdhënësi i Policisë, Vesel Gashi ka njoftuar se trupi i pajetë i Haxhajt tashmë është dërguar për obduksion në Institutin Mjekësor Ligjor, ndërsa në vendin e ngjarjes kanë qenë njësitet e Policisë dhe prokurori.

Këto dyshime mbetet të konfirmohen pas realizimit të autopsisë dhe analizimit të provave të mbledhura në vendin e ngjarjes.

Gjithsesi, pista që aktualisht hetuesit po ndjekin është vetëvrasja e jo vrasja siç është raportuar në media më parë, thonë burimet e Sinjalit.

Më Shumë

Ku do të mbahet Eurovision 2023?

Eurovision Song Contest 2022 ishte një nga edicionet më emocionuese të Eurovizionit. Jo vetëm që Sam Ryder i dha fund rekordit të gjatë të...

Fikayo Tomori gati të hedh firmën në kontraten e re

Mbrojtësi i Milan-it, Fikayo Tomori do të nënshkruajë kontratën e re afatgjate me kuqezinjtë, raportojnë mediat britanike. 24-vjeçari, i cili ka tre paraqitje për Anglinë,...

Lajmet e Fundit