0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Iniciativa për tërheqjen e 30 për qind të mjeteve nga Trusti pritet të diskutohet nesër në Kuvend

Nesër (e mërkurë) në Kuvendin e Kosovës pritet të debatohet dhe më pas të merret një vendim nëse do të kalojë në Komisionin për Buxhet, iniciativa qytetare për lejimin e tërheqjes së 30 për qind mjeteve nga Trusti.

Ky komision pritet të mblidhet nesër në orën 10:00.

Gjatë kohës kur anëtarët e komisionit do të diskutojnë e më pas të votojnë që iniciativa të shkojë në seancë plenare, i pranishëm do të jetë edhe iniciuesi i kësaj nisme, Adnan Jashari.

Jashari ka thënë se shpreson se anëtarët e komisionit do të votojnë pro kësaj iniciative.

“Nuk kam informacione se si mund të votojnë deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe të minoriteteve, por shpresoj që të votojnë ‘për’”, ka thënë Jashari për “Blicin”.

Aktualisht Trusti ka mbi 170 milionë humbje.

Më Shumë

Liverpool në garë me Chelsea-n dhe Arsenal-in për yllin 100 milionësh të Brighton

Liverpool thuhet se është gati të luftojë Arsenal-in dhe Chelsea-n për të nënshkruar me yllin e Brighton, Moises Caicedo. 21-vjeçari ekuadorian e ka pushtuar Premier...

Ky është i riu që humbi jetën aksidentalisht në Prizren

Arlind Kelmendi është personi që humbi jetën aksidentalisht në Prizren. Viktima ishte I shoqëruar me një mik. Ai ishte bllokuar në veturë dhe u nxor n...

Lajmet e Fundit