12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Katundi i kryeministrit i shkel rregullat, atje shiten kurbanë (Video)

Vendimi i Qeverisë për masat anti-COVID i ndaloi tregjet e kafshëve , por në Ratkoc u improvizua tregu i kafshëve edhe të mërkurën.

Drejtori i inspeksionit në Rahovec, Besnik Hoti, i tha Klanit se tregu i kafshëve nuk do të lejohet deri në një vendim të ardhshëm të qeverisë.

Ai po ashtu ka shtuar se ekipet e inspeksionit janë në teren dhe po intervenojnë kur po marrin informacion për ndonjë treg të improvizuar.

Më Shumë

Lajmet e Fundit