9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Këshilltari i Vjosa Osmanit: Duhet të gjendet edhe urdhërdhënësi për vrasjen e Ukë Bytyçit

Këshilltar i kryeparlamentares, Faton Peci ka reaguar pas disa shkrimeve në media, ku thuhet se Vjosa Osmani ka bërë një “huqje” sot kur ka shkruar për vrasjen e veprimtarit të LDK-së, Ukë Bytyçit, raporton Gazeta Express.

Peci në Facebook ka shkruar se këtu “nuk ka huqje fare”, derisa, ai e arsyeton këtë duke thënë se vrasësi është në burg, mirëpo, urdhërdhënësit jo.

“Prandaj edhe duhet të zbardhet kush ka dhënë urdhrin për vrasjen e Ukë Bytyçit dhe shumë veprimtarëve të tjerë”, ka shkruar ai./Express/

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren për dhunim

Një rast dhunimi ka ndodhur gjatë të dielës në Prizren. Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se ka arrestuar personin e dyshuar...

5 mijë euro gjobë shoferit që goditi për vdekje këmbësorin në Landovicë

Shoferi i cili nga pakujdesia goditi për vdekje këmbësorin në magjistralen Prizren-Gjakovë, është dënuar me 5 mijë euro gjobë. Viktima u godit për vdekje nga...

Lajmet e Fundit