5.1 C
Prizren
E hënë, 25 Janar, 2021

Këto janë shenjat me fat të dhjetorit

Muaji dhjetor sapo ka filluar që do të thotë që po përgatiteni t’i jepni lamtumirën një viti tjetër që po largohet.

Dhe çfarë viti!

Sigurisht që atmosfera e Krishtlindjeve nuk është e njejtë këtë vit, por ka shumë arsye për të festuar- veçanërisht nëse jeni një nga shenjat e mëposhtme.

Binjakët

Hëna e re e muajit do të prekë shtëpinë tuaj të 7-të që ka të bëjë me marrëdhëniet ndërpersonale, që do të bëjë të sjellë fillime të reja dinamike me partnerin tuaj.

Hermesi dhe Afërdita do të bashkojnë forcat me Diellin dhe të gjithë së bashku do t’ju inkurajojnë të merrni pjesë në diskutime filoziofike dhe t’ju frymëzojë të bëni shumë aventura.

Nëse jeni beqar, kjo është mundësia për të hedhur një hap tjetër.

Luani

Dielli, Mërkuri dhe Venusi ndriçojnë shtëpinë tuaj të 5-të që ka të bëjë me vetë-eksplorimin, pasionin, kënaqësinë dhe eklipsi i Hënës do të sjellë fillime të reja në këtë fushë të jetës tuaj, në të njëjtën kohë.

Pavarësisht nëse është romantike apo krijuese, bëni diçka që ju frymëzon këtë muaj.

Zemra dhe mendja juaj do të jenë në sikron dhe do të keni fatin të gjeni njerëz që do t’ju motivojnë dhe frymëzojnë gjatë rrugës.

Shigjetari

Me Diellin, Mërkurin dhe Venusin në shenjën tuaj të zodiakut, ju jo vetëm që ndiheni të aktivizuar por edhe të frymëzuar për të ndjekur ëndërrat tuaja.

Ju e dini më mirë se kushdo që gjithçka është e mundur me mendimin e duhur por duhet të vazhdoni t’ja kujtoni vetes gjatë gjithë muajit.

Gjithashtu dhe Saturni do të ndriçojë shtëpinë tuaj të 3-të që ka të bëjë me komunikimin, proceset dhe mjedisin e afërt.

Çështjet në lidhje me teknologjinë, rrjetet, të mësuarit dhe komunitetin do të bëhen të rëndësishme, sigurohuni që t’i mbani sytë hapur.

E ardhmja juaj është e ndritshme.

- Advertisement -

Më Shumë

Është mbajtur seanca e shqyrtimit kryesor ku palë e paditur është Loyola Gymnasium

Të enjten, në Gjykatën Themelore në Prizren është mbajtur seanca e shqyrtimit kryesor ku palë e paditur është Loyola Gymnasium. Seanca e sotme filloi me...

Këta janë 5 kandiatët e Vetëvendosjes që u ndalohet garimi në zgjedhje

Lëvizjes Vetëvendosje i janë hequr nga lista për deputet 5 kandidatë. Gazeta Blic merr vesh se përpos Albin Kurtit, garimi i është ndaluar edhe: Liburn...

Ndahen përfundimisht Besa Gashi dhe Albert Krasniqi

Vetëm një javë pasi u raportua se “Miss Kosova 2013”, Mirjeta Shala, i dha fund martesës së saj, vjen lajmi se edhe një tjetër...

Ponte Prizreni mposhtë Pejën

Ponte Prizreni ka triumfuar ndaj Pejës në kuadër të xhiros së 17-të të Princ Caffe Superligës. Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat...

Një i vdekur dhe 15 raste të reja me Covid në Prizren

Në 24 orët e fundit në Kosovë edhe 7 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe, edhe 296 persona janë infektuar me...

Xhavit Ukaj zëvëndësohet me djalin e tij

Xhavit Ukaj, kandidat për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), nuk do mund të kandidojë në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen...

Digjen disa vetura në një parking në Malishevë, zjarrfikësit dalin në vendin e ngjarjes

Policia e Kosovës dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes pasi në një parking në Malishevë dje rreth orës 13:00 ishin duke u...

Cuadrado shërohet nga COVID-19

Juan Cuadrado është shëruar nga koronavirusi dhe do të jetë pjesë e skuadrës së Juventusit për ndeshjen e Superkupës së Italisë kundër Napolit që...

Tre të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Tre persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit në Kosovë, duke e çuar totalin e vdekjeve nga COVID-19 në...

Duda Balje publikon listën e kandidatëve për deputet

Kryetarja e Listës së Bashkimit Socialdemokrat, Duda Balje e ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë nga subjekti politik që ajo e përfaqëson. Në njoftimin...

I riu vrau të dashurën 17-vjeçare për shkaqe xhelozie

Trupi i pajetë i një 17-vjeçareje u gjet  i hedhur në një zonë të thellë në Monte San Calogero, Palermo, pasi u vra nga...

Lideri mund ta thellojë krizën e Prishtinës

Cilësia e përafërt e skuadrave bën që gara në Superligën e Kosovës në basketboll të jetë goxha interesante. Ndonëse shikuesit po mungojnë, në ndeshje...

Kandidatët e LDK-së për deputetë u takuan me elektoratin e lagjes “Arbana” dhe “Jeta e Re”

Kandidatët për deputetë nga LDK-ja në Prizren kanë vazhduar takimet parazgjedhore të 14 shkurtit. Ata janë takuar me elektoratin e lagjes “Arbana” dhe “Jeta e...

Golden Eagle Ylli ndal hovin e Trepçës, e mposht në “Minatori”

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Trepçës në udhëtim me rezultat 72:78 (19:25, 23:12, 21:17, 9:24), në kuadër të javës së 17-të në...

Tërmet në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 4.4 shkallë sipas Rihter ka rënë në orët e para të mëngjesit në Shqipëri. Epiqendra e këtij tërmeti ishte 23 km...

KB Rahoveci – KB Prishtina, ky është rezultati përfundimtar i ndeshjes

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Rahovecit në udhëtim 75:93 (16:19, 27:23, 15:22, 17:29), në kuadër të javës së 17-të në Superligën e Kosovës...

Lajmet e Fundit