4.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021

Khabibi tërhiqet nga UFC si kampion

Khabib Nurmagomedov ka arritur ta mbrojë titullin e tij në garën UFC, të kategorisë së lehtë.

Ai e ka mposhtuar Gaethje në raudin e dytë të ndeshjes, në artet marciale të përziera.

Më Shumë

Ambasada e Gjermanisë ndryshon procedurën e caktimit të termineve për viza pune për kosovarët

Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë ka dalë me një njoftim për qytetarët e Kosovës lidhur me terminin për aplikim për viza pune në këtë...

Sot 10 vjet nga vdekja e Leka Zogut I

Më 30 nëntor 2011 në Tiranë vdiq Leka Zogu I. Ai ishte djali i vetëm i Mbretit Zogu I të shqiptarëve dhe i Mbretëreshës Geraldina Apponyi. Ai u...

Messi e fiton Topin e Artë për herë të shtatë

Lionel Messi e ka fituar Topin e Artë për herë të shtatë. 2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019 dhe 2021 janë vitet që Lionel Messi...

Prizren: Dështon gjykimi ndaj të akuzuarve për mashtrim me viza pune gjermane

Në Gjykatën Themelore në Prizren, përsëri dështoi mbajtja e shqyrtimit kryesor ndaj të akuzuarve Flamur Hoxha dhe Besim Rexhaj, raporton Drejtësia Sot. Hoxha dhe Rexhaj,...

Dy të arrestuar në Prizren, dyshohen për falsifikim të parave

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona me dyshimin për falsifikim të parave. Arrestimi ka ndodhur të enjten në ora 12:00. “Në bazë të urdhëresës së...

Punimet në rrjet, KEDS informon për vendet që nuk do të kenë rrymë në Prizren

27.11.2021 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren Nga TS 110/35/10kV Prizreni 1 (H07)do të ndërprehet: NS 35/10kV Prizreni IV (H03) dhe pa tension mbesin të gjitha...

Shqipëria feston sot Ditën e Çlirimit

Shqiptarët festojnë sot 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Mijëra dëshmorë do të kujtohen si çlirimtarët e vendit pasi ata sakrifikuan...

“Emri i fituesit të Topit të Artë, do t’i gëzojë të gjithë”

Çmimi më prestigjioz individual në futboll, Topi i Artë, do t’i dhurohet lojtarit më të mirë në botë për vitin 2021, të hënën më...

Ngrihet aktakuzë për falsifikim të parave ndaj pesë kamerierëve në Prizren

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve: B.B., T.P., V.Z., L.E., dhe A.P., për shkak të...

Konfirmohet aktakuza për korrupsion ndaj ish-ministrit Hasani, kryetarit të Malishevës Begaj dhe të tjerëve

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka konfirmuar aktakuzën për korrupsion ndaj ish– ministrit të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Bajram Hasani, ish- zëvendësministrit të...

I dashuri i del në mbështetje Adriana Matoshit: Nuk nevojiten fjalë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, përmes një postimi prekës në Facebook, ka treguar se i është rikthyer tumori në tru, për të cilin...

Zafir Berisha: Kisha ofertë nga VV-ja për të bashkëpunuar në Prizren

Zafir Berisha nga Nisma Socialdemokrate ka folur për ofertën që VV-ja ia ka bërë për të bashkëpunuar në Prizren. Berisha në emisionin ‘dPt te Fidani’...

U dënua gabimisht si 18 vjeçar, u shfajësua dhe u lirua si 62 vjeçar

Një burrë nga Misuri i dënuar gabimisht për një vrasje të trefishtë në vitin 1978 dhe i burgosur më shumë se 42 vite është...

Këtu janë disa nga masat e reja që do të miratohen në mbledhjen e sotme të Qeverisë

Qeveria e Kosovës sonte do të  mblidhet për të miratuar masa të reja për menaxhimin e situatës me COVID-19. Klan Kosova me anë të burimeve...

Rusia thotë se ShBA-ja këtë muaj ka ushtruar sulm bërthamor kundër saj

Ministri i Mbrojtjes i Rusisë të martën i akuzoi aeroplanët bombardues amerikanë se kanë kryer një ushtrim për sulm bërthamor ndaj Rusisë nga dy...

Habit qytetari nga Malisheva , thotë se për 11 orë ka pirë alkool pasi ka fituar politikani i tij i preferuar

Idealizimi ndaj liderëve politik në vendin tonë duket se veç është rritur. Brohoritjet me plot pasion të zjarrtë, i hasëm edhe në zgjedhjet e...

Lajmet e Fundit