6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Kjo është paga e Vedat Muriqit te Lazio

Vedat Muriqi në afatin kalimtar të verës u transferua nga Fenerbahce te Lazio.

Ky transferim u kushtoi italianëve rreth 20 milionë euro, derisa edhe sulmuesi kosovar merr një pagë të mirë, shkruan Reporteri.net

Në fillim u raportua se ai përfiton 2 milionë euro në vit, por tani mediumi turk ‘Milliyet’ ka shkruar se ai fiton 2.2 milionë euro për sezon, pa llogaritur bonueset.

Muriqi tashmë ka filluar të luajë për Lazion duke u inkuadruar nga banka rezervë, por akoma nuk e ka gjetur golin.

Më Shumë

Prizren: Djali ia demolon zyrën babait, policia e arreston dhe i sekuestron marihuanë e heroinë

Policia e Kosovës raporton se kanë arrestuar në Prizren një person të dyshuar, mashkull, i cili ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij. ‘’Është arrestuar...

Prizren, këmbësori goditet për vdekje nga një automjet

Një person ka mbetur i vdekur si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur në fshatin Randobravë të Prizrenit. Aksidenti tragjik ka ndodhur rreth...

Lajmet e Fundit