16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Kurti del për të bërë treg, blen prodhime vendore

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, sot ka dalë për të bërë treg në një nga marketet.

Ai ka blerë perime e pemë, bukë e djath, qumësht e vezë, lëngje vishnje e rrepe, të gjitha prodhime vendore.

Kurti thotë se ka shumë më tepër prodhime vendore sesa që përgjithësisht mendohet.

Postimi i Kurtit:

Ne 5-shat, sipas shifrës së parafundit të numrit personal, e kemi orarin e paraditës prej orës 9:00 deri në 10:30. Bleva perime e pemë, bukë e djath, qumësht e vezë, lëngje vishnje e rrepe. Ka shumë më tepër prodhime vendore sesa që përgjithësisht mendohet.

I falënderoj të gjithë këta punëtorë të shitoreve për respektin dhe shërbimin ndaj neve konsumatorëve, për kujdesin dhe pastërtinë në lokalet e tyre.

Më Shumë

Malishevë, gruaja ankohet se një i dyshuar e rrahu dhe i premtoi martesë

Një grua nga Malisheva është ankuar në Policinë e Kosovës se një i dyshuar kishte kryer marrëdhënie seksuale me të, me premtimin se do...

Ndërron jetë babai i dëshmorit Afrim Krasniqi nga Malisheva

Ka ndërruar jetë, Fazli Krasniqi, babai i dëshmorit të kombit, Afrim Krasniqi nga fshati Bardh, Komuna e Malishevës Lajmin e ka bërë të ditur nipi...

Lajmet e Fundit