31.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Ky është 26 vjeçari që u gjet i vdekur, është djali i dëshmorit nga Suhareka

Një 26 vjeçar nga fshati Greikoc i Suharekës ka vdekur. Pranë shtëpisë së tij është gjetur edhe një armë AK – 47.

Viktima është Faton Haxhaj, i biri i dëshmorit Haxhi Haxhaj.

 

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi.

“Pas marrjes së informatës, njësitë e Policisë kanë dalë në vendin e ngjarjes, në fshatin Greikoc të Suharekës dhe në një objekt përcjellës, 20 deri në 30 metra larg shtëpisë së viktimës, është gjetur një armë AK-47 e cila dyshohet se është përdorur në këtë rast. Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe prokurori i shtetit dhe rasti është duke u trajtuar si “Vdekje e dyshimtë””, ka deklaruar Gashi.

Më Shumë

Lajmet e Fundit