7.8 C
Prizren
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Mbi 1 mijë e 500 gjoba trafiku në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shqiptuar 1 mijë e 532 gjoba trafiku.

Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar edhe 495 gjoba për mosrespektim të ligjit antiCOVID, përcjell Klankosova.tv.

Në 24 orëshin e fundit kanë ndodhur 25 aksidente trafiku me të lënduar dhe 59 me dëme material.

Ndryshe, gjatë kësaj kohe janë arrestuar edhe 17 persona dhe 13 janë dërguar në mbajtje.

 

Më Shumë

Behgjet Pacolli i interesuar për të blerë Manchester United?

Sipas disa mediave britanike, ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shprehur interesimin e tij për të blerë Manchester United nga familja Glazer-s. Pacolli shërbeu si...

Pjetër Bogdanit

Enver SULAJ Pjesët e atdheut të copëtuar s´gjenden më në harta memece, Jetën akoma e matim me kutinë e dhembjes mitike, Ecim në karvanin e lashtë e...

Lajmet e Fundit