13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Mbi 15 ambasadorë dhe zyrtarë të lartë e vizituan Prizrenin

Komunën e Prizrenit e kanë vizituar më shumë se 15 ambasadorë dhe zyrtarë të lartë të misioneve të huaja.

Kryetari i Komunës,Mytaher Haskuka tha se ata i ka njoftuar lidhur me vlerat e Prizrenit, si kryeqytet historik i Kosovës.

Përveç vizitës në Shtëpinë e Bardhë dhe Lidhjen Shqiptare të Prizrenit, ata patën rastin që të shohin nga afër edhe ekspozitën “Art imagjinativ i një të verbëri” të artistes prizrenase, Yllka Berisha./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Joshua mposht me lehtësi Franklinin dhe i dërgon mesazhe të forta Furyt e Wilderit: Jam i gatshëm për përballjen me ju

Anthony Joshua ka arritur fitore të lehtë përballë Jermaine Franklin në një duel të zhvilluar në O2 Arena në Londër. Boksieri britanik ka mposhtur amerikanin...

Kurti: Serbia njeh vetëm gjuhen e presionit, trysnia nga Berlini dhe Parisi do të mund të sillte rezultate

Kryeministri Albin Kurti ka vazhduar kritikat për sjelljen destruktive të Serbisë në procesin e dialogut të Brukselit. Në një intervistë për ‘Top Chanel’, ai ka...

Lajmet e Fundit