22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Moti sot dhe nesër

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i nxehtë me diell dhe vranësira.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-35 gradë Celsius.

‘Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s’, njofton IHMK,

Më Shumë

Dy të vdekur e 1.562 raste me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se të mërkurën janë regjistruar dy raste të vdekjes nga COVID-19 në Kosovë. E nga testimi i 4.210 mostrave, 1.562...

Boksierët më të dashur dhe më të urryer në internet

Cilët janë boksierët më të dashur dhe më të urryer nga publiku në internet urrejtje? Përdoruesit e internetit e renditin Tyson Fury si luftëtarin...

Lajmet e Fundit