22.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Nacional Geographic Chanel sjellë filmin e ri për Ana Frankun

Më 21 qershor Nacional Geographic Chanel sjellë premierën e filmit për Ana Frankun, simbolin e 6 milionë viktimave të holokaustit të luftës së dytë botërore.

Ky film eksploron historinë e plotë të jetës së saj të shkurtër, duke përfshirë intervistat me shokët e fëmijërisë, ditarin që i mbijetoi luftës dhe mbetjet e kampeve të Gjermanisë.

Anne Frank’s Holocaust është prodhim i Creative Differences Productions nga regjisorët Erik Nelson dhe Dave Harding për Nacional Geographic Chanel.

Më Shumë

99 vjet nga vdekja e Dantes së shekullit të 20-të

Më 3 qershor të vitit 1924, në Austri ka vdekur shkrimtari Franz Kafka. Ai ishte i lindur në Pragë 1883, nënshtetas austro-hungarez, me prejardhje...

24-vjeçari nga Rahoveci viktimë e fajdes, ‘shokët’ ia kërkojnë 60 mijë € pasi humbën 36 mijë eurot e investuara në kripto

Dukuria e fajdesë, që nënkupton huazimin e parave të cilat më pas duhet të kthehen me interes shumë të lartë, përveç që përbën vepër...

Lajmet e Fundit