20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Ndahet nga jeta komandanti i Ujqërve të Sharrit – Zahadin Krasniqi

Sot ka ndërruar jetë, Zahadin Krasniqi, komandant i Kompanisë “Ujqit e Sharrit”, e cila vepronte në kuadër të Brigadës 138 të UÇK-së “Agim Ramadani”.
Me pikëllim të thelë është publikuar lajmi nga miqtë dhe bashkëluftëtarët e të ndjerit, si dhe nga qytetarët opojanë, për të cilët komandant Krasniqi ka qenë sinonim i trimërisë dhe guximit për t’i rezistuar armikut.

Varrimi i të ndjerit bëhet sot, pas namazit të pasdites, në fshatin e tij të lindjes – Brezne, në krahinën e Opojës së Dragashit./Radio Sharri/

Më Shumë

Vazhdojnë pushimet luksoze në Egjipt, kjo është ‘sefaja’ që po e bëjnë Arjola e Adriana

Dy aktoret e njohura shqiptare, Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri, janë shoqe shumë të mira me njëra-tjetrën. Përveç projekteve të përbashkëta në sferën profesionale, ato...

Katër raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë raportuar katër raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit. Sipas policisë, tri raste...

Lajmet e Fundit