10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Ndërron jetë Eroll Krasniqi – mesfushori legjendar i Besës

Lajm i hidhur vie sot nga futbolli pejan e kosovar.

Siç raportoi ‘Njeshi’ gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, futbollisti i njohur pejan i brezit të Republikës, Eroll Krasniqi është ndarë nga jeta në moshën 54 vjeçare.

Dyshimet e para flasin për atak kardiak, të cilit veterani i K.F. ‘Besa’, Eroll Krasniqi fatkeqësisht nuk ja doli ti mbijetoj, duke ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Kanada, prej ku jetonte tash e disa vite.

Eroll Krasniqi ka lindur më 20 Prill të vitit 1967 në Pejë. Ishte 54 vjeçar.

Eroll Krasniqi, në fushën e gjelbër shquhej dhe shkëlqente si mesfushor i krahut të majtë, por që i suksesshëm ishte në të gjitha pozicionet.

Me rastin e vdekjes së Eroll Krasniqit, futbolli pejan ka rënë në zi.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Brezi dhe gjenerata e të ndjerit kanë reaguar me dhembje të madhe.

Miku dhe bashkëlojtari i tij, në futbollin paralel të brezit të Republikës, ish-zv/Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, aktualisht Drejtor i ‘RADIO 1’ Arbër Grabovci e ka kujtuar me fjalë prekëse.

“Shumë i rëndë lajmi që mora për vdekjen e shokut tim të dashur Eroll Krasniqi. Koha që kaluam bashkë do të jetë i vetmi ngushëllim që më mbetet për ty miku im.”-ka shkruar Grabovci./Njeshi&RADIO 1/

Më Shumë

Mjeku kujdestar në Prizren: Erion Kajtazin e sollën pa shenja jete

Futbollisti Erion Kajtazi është dërguar në urgjencën e Prizrenit pa shenja jete, ka thënë mjeku kujdestar Hekuran Veçgishi.    Ai ka folur për RTK-në pas rastit,...

Vdekja e 17-vjeçarit të Trepça ’89, Agim Ademi dhe lojtarët e dy ekipeve shkojnë te Spitali i Prizrenit

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është duke qëndruar tek Spitali i Prizrenit pas vdekjes së futbollistit 17-vjeçar të Trepça ’89....

Lajmet e Fundit