3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Në fshatin Lubizhdë të Prizrenit përurohet projekti i ndriçimit publik

Nënkryetari i Komunës së Prizrenit, Visar Shehu dhe drejtori i Drejtorisë së Shërbimeve Publike, Osman Krasniqi, gjatë ditës së sotme kanë marrë pjesë në përurimin e projektit, “Ndriçimi Publik i Fshatrave me Komunitete”, i cili është investim nga KFOR-i italian në Kosovë, raporton PrizrenPress.

Sipas njoftimit, projekti përfshin ndriçimin publik të fshatit Lubizhdë me 14 lamba të teknologjisë LED dhe me mundësi menaxhimi nga distanca.

Në këtë rast, nënkryetari Shehu dhe drejtori Krasniqi, falënderuan KFOR-in italian për investimin e bërë dhe shprehën gatishmërinë e Komunës së Prizrenit për bashkëpunim të mëtutjeshëm me të gjitha subjektet e KFOR-it.

Ndërsa komandanti i Komandës Regjionale – Perëndim, Koloneli Gianluca Figus, deklaroi se KFOR-i italian do të jetë në bashkëpunim të ngushtë me Komunën e Prizrenit për të vazhduar investimet edhe në projekte tjera../PrizrenPress.com/

Më Shumë

Abrashi: Prizreni do të përfitojë 6.315.000 euro nga marrëveshja “Efiçienca e energjisë në ndërtesa publike në Prizren”

Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës , Artan Abrashi, tregon se  nga marrëveshja "Efiçienca e energjisë në ndërtesa publike në Prizren", 6.315.000 euro,...

Dhunë psikike/Gruaja e raporton bashkëshortin e saj në plicinë e Prizrenit

Dje në Prizren rreth orës 15 një grua ka raportuar se bashkëshorti i saj ka shkaktuar dhunë psikike ndaj saj pasi kishin mosmarrëveshje mes...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit