20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Nga 17 mostra, 14 dalin pozitive në Rahovec

14 raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në Rahovec të shtunën, ka konfirmuar kryetari i kësaj komune Smajl Latifi.

Ai ka bërë të ditur se nga 17 mostrat e marra sot në këtë komunë, të gjitha raste kontakti të dy pacienteve të infektuara me Covid-19, 14 kanë rezultuar pozitive.

Përmes një shkrimi në “Facebook”, Latifi ka kërkuar disiplinë nga qytetarët e Rahovecit.

“Pra, nga ju kërkohet disiplinë dhe kujdes për të fituar luftën ndaj infeksionit COVID-19. Nuk ka vend për panik, por që duhet të jemi të kujdesshëm e të qëndrojmë në shtëpi në menyrë që të tejkalojmë me sukses këtë situatë, ju lutem shmangeni daljet pa nevojë në grupe dhe ndaloni vizitat te familjarët. Ne situatën e kemi nën kontroll, por kësaj radhe na nevojitet edhe ndihma juaj që ta tejkalojmë bashkë edhe këtë sfidë”, ka shkruar ai.

Kurse, në total, deri tash në Rahovec janë konfirmuar 17 raste me koronavirus. Dy rastet që ishin konfirmuar të premten, ishin infermiere, që punonin në Prizren.

Më Shumë

Edona Kryeziu kërkon që AMF-ja në fshatin Xërxë të shndërrohet në QMF

Kuvendi Komunal i Rahovecit ka mbajtur sot seancë, në të cilën është debatuar për tema të ndryshme. Edona Kryeziu, asambliste e LDK-së në Rahovec, në...

Të dyshuarës për vrasjen e kunatës i vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj

ata Themelore në Prizren, sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore në Prizren, më 24 maj 2023, ka marrë vendim për vazhdimin e masës së paraburgimit...

Lajmet e Fundit