18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

NISMA i bashkohet Vetëvendosjes për protestë

Limaj ne protesteEdhe Nisma për Kosovën i është përgjigjur pozitivisht thirrjes për protestë nga Vetëvendosje.

Ky subjekt politik opozitar, përmes një komunikate për media, u ka bërë thirrje anëtarësisë dhe të gjithë qytetarëve që të dalin nesër në orën 12 në Prishtinë.

“NISMA për Kosovën, duke i konsideruar më se të drejta shqetësimet e qytetarëve të vendit, kërkesat e tyre për shkarkimin e ministrit Jabllanoviq dhe për sjelljen në Kuvend të ligjit për Trepçën, fton të gjithë qytetarët, anëtarët dhe simpatizantët e saj që të përkrahin dhe të marrin pjesë në protestën që organizohet nesër me datë 27 janar 2015, në ora 12:00, në Prishtinë”, thuhet në njoftimin për media të Nisma-s.

Më Shumë

Prizrenasja që ishte shpallur e zhdukur bashkëjeton me një person në Gjakovë

Është gjetur një femër, e cila më 22 shator 2022, në Stacionin Policor Prizren, nga familjarët e saj është raportuar e zhdukur. Policia ka njoftuar...

Në këtë kohë krize, Ledri Vula blen veturë që kap vlerën mbi 100 mijë euro

Reperi i njohur, Ledri Vula është bërë me një veturë të re luksoze. Bëhet fjalë për veturën e tipit “Porsche”, e cila ka një çmim...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit