13.9 C
Prizren
E premte, 10 Shtator, 2021

Osman Hajdari sot prezanton raportin e punës 4 vjeçar

Drejtori i Administratës në Komunën e Prizrenit, Osman Hajdari, prezanton raportin e punës 4-vjeçar të kësaj drejtorie.

(Kuvendi Komunal, Prizren ora 10:00).

Më Shumë

Situatë e rënduar/ 25 mijë e 688 qytetarë janë të infektuar aktualisht me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 24 persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19, kurse janë shënuar...

173 pacientë po marrin trajtim mjekësor për COVID-19 në spitalin e Prizrenit

Në klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme 1,174 pacientë po marrin trajtim mjekësor nga COVID-19, 1,054 nga ta janë të konfirmuar me COVID-19, 1017...

Aksident në Prizren, lëndohet shoferi i veturës

Një aksident trafiku raportohet të ketë ndodhur dje në Prizren, raporton PrizrenPress Sipas policisë, në rrugën "Wiliam Woker" dy vetura me targa vendore me drejtues...

VIDEO/ Erdogan qëllon në kokë vogëlushin që i preu shiritin e inagurimit

Presidenti i Turqisë Recep Tayip Erdogan po pushton rrjetet sociale me veprimin e kryer ndaj një fëmije në një ceremoni inagurimi. Fëmija, i cili po...

Prizren, një femër kanoset përmes telefonit

Një femër nga Prizreni ka kërkuar ndihmë nga Policia e Kosovës të enjten pasi që ishte kërcënuar përmes telefonit, raporton PrizrenPress Viktima ka raportuar rastin...

12-vjeçarja bënë vetëvrasje pasi u përdhunua

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Merseyside, të Anglisë, ku një vajzë në moshën 12 vjeçare, ka vrarë veten pasi është përdhunuar. Sipas medias...

Arrestohet burri në Prizren pasi sulmoi gruan e tij

Të mërkurën në Prizren, rreth orës 20:20, është arrestuar një burrë pasi dyshohet se kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij, raporton PrizrenPress Në lidhje me...

24 policë kanë vdekur nga Covid-19, Sveçla bën të ditur se janë vaksinuar rreth 8 mijë pjesëtarë

Me rastin e 22-vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës  është mbajtur ceremoni solemne për nder të shënimit të kësaj dite, raporton Ekonomia Online. Fillimisht...

Cascarino: ‘Mbappe ka bërë hapa mbrapa në karrierë, nuk duhet t’i ngjajë Ronaldinhos’

Legjenda Tony Cascarino lka bërë një deklaratë të bujshme në radio talkSPORT. Ndër të tjera, ai theksoi se Mbappe po bën hapa prapa në...

Vdiq në moshën 54 vjeçare, aktori Michael K. Williams

Aktori Michael K. Williams, i cili njihej për rolin e tij Omar Little në “The Wire”, ka vdekur në moshën 54 vjeçare. Williams u gjet...

Quni dëgjon hallet e banorëve të Kabashit

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, në kuadër të parafushatës ka vizituar fshatin Kabash të Hasit. Ai ka dëgjuar nga afër hallet...

Bëhen të ditur numrat e subjekteve politike për zgjedhjet lokale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka tërhequr shortin për renditjen e subjekteve politike në fletëvotimin e zgjedhjeve lokale, të 17 tetorit. 119 – Nisma Socialdemokrate 121...

19 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 19 viktima nga COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 703  raste të...

Haskuka përgënjeshtron Qunin: Kam investuar në Planejë dhe Gorozhup

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka përgënjeshtruar kandidatin e LDK-së, Anton Quni, rreth akuzave për mosinvestim në fshatin Planejë dhe Gorozhup të Hasit. Sipas tij,...

Me drita si të policisë dhe të armatosur: Si ra pre e grabitjes në Shqipëri një 21 vjeçar nga Prizreni

Zbardhen të tjera detaje nga grabitja e një makine mbrëmjen e së dielës në aksin rrugor Lezhë-Milot. Thuhet se gjashtë persona të armatosur me kallashnikov...

Vitia nuk e përjashton mundësinë për masa të reja antiCOVID para 13 shtatorit

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka bërë të ditur detaje nga takimi që ka pasur me përfaqësuesit e institucioneve shëndetësore në lidhje me gjendjen...

Lajmet e Fundit