14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Pacientja raporton policinë se nuk është trajtuar mirë në Spitalin e Prizrenit

Një femër ka raportuar policinë në Prizren se nuk është trajtuar mirë gjatë lindjes në Spitalin e Prizrenit.

“Me 06.11.2019 ankuesja femër K/Shqiptare ka raportuar, se me datën e cekur në Repartin e Gjinekologjisë kishte lindur fëmijën e gjinisë femërore, dhe gjatë kësaj kohe nuk ishte trajtuar si duhet, dhe po ashtu dyshon se fëmija i saj (e porsalindura) gjatë lindjes ka pësuar lëndime trupore”, njofton Policia e Kosovës

“ Është informuar edhe prokurori, ndërsa rasti është duke hetuar”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

24 vjet nga masakra e familjes Berisha në Suharekë

24 vjet më parë, forcat serbe, fillimisht kishin shtënë me armë zjarri në drejtim të rreth 50 anëtarëve të familjes Berisha në Suharekë e...

Kërcënohet me vdekje prokurori në SHBA që po e heton Donald Trumpin

Byroja Federale e Hetimit dhe Departamenti i Policisë së Nju Jorkut po hetojnë në lidhje me një kërcënim me vdekje dërguar Prokurorit të Distriktit...

Lajmet e Fundit