16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Pajtohen Mark Krasniqi dhe Zef Morina

Akademik Mark Krasniqi dhe Zef Morina, kanë arritur t’i tejkalojnë mosmarrëveshjet e mëhershme të shfaqura edhe nëpërmjet mjeteve të informimit.

“Pas një takimi të përbashkët, z. Krasniqi dhe z. Morina kanë arritur në një konstatim të përbashkët që ka të bëjë me akuzat reciproke, të cilat kanë ndodhur deri tash. Vendimi i përbashkët konsiston në tejkalimin e këtyre akuzave reciproke, duke ia lënë ato të kaluarës, edhe për hir të një interesi më madhor që ka të bëjë me afrimin e intelektualëve shqiptarë dhe koordinimin e veprimeve të tyre në interes të Kosovës dhe të gjithë kombit shqiptarë. Ky pajtim në mes tyre, përfshinë edhe marrëveshjen që me rastin e ribotimi të tekstit autobiografik ‘Kujtime e Përjetime’, të hiqet shkrimi që ka të bëjë me z. Zef Morina. Akademik Mark Krasniqi dhe ing. Zef Morina u pajtuan që t’i tërheqin të gjitha akuzat e pabaza ndaj njëri-tjetrit”, është thënë në një njoftim për media nga Gjokë Geci.

Më Shumë

Vazhdojnë pushimet luksoze në Egjipt, kjo është ‘sefaja’ që po e bëjnë Arjola e Adriana

Dy aktoret e njohura shqiptare, Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri, janë shoqe shumë të mira me njëra-tjetrën. Përveç projekteve të përbashkëta në sferën profesionale, ato...

Ndërron jetë ish-kryetari Komunës së Mamushës, Arif Bütüç

Ka ndërruar jetë ish-kryetari i Komunës së Mamushës, Arif Butuç. Lajmin për vdekjen e  ish kryetarit e kanë dhënë disa familjarë, derisa kanë njoftuar se...

Lajmet e Fundit