19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

PDK në Dragobil shkrihet në IQPM

PDK5-27Karvanit të shuarjes së nëndegëve të PDK-së i është bashkuar edhe nëndega në fshatin Dragobil, njofton IQPM përmes një komunikate.

“Nëndega e PDK-së nga fshati Dragobil, pas shqyrtimit dhe analizes së gjendjes së krijuar në Komunën e Malishevës, deklarojnë si të pa arsyeshme funksionimin e tyre, njëherit të njejtit japin dorëheqje. Shumica dërmuese e kësaj nëndege bashkë me kryetarin Sejdi Paçarizi i bashkangjiten Iniciativës Qytetare për Malishevën”, thuhet në komunikatë./PrizrenPress.com/

Më Shumë

NISMA i përgjigjet Ramë Bujës për “rikthimin” e Fatmir Limajt në PDK

Nisma Socialdemokrate ka përjashtuar mundësinë e rikthimit të liderit të saj, Fatmir Limaj, në Partinë Demokratike të Kosovës. Sekretari i Nismës, Endrit Shala ka thënë...

Kushaj nga Këshilli Grevist: Së shpejti do të njoftojmë për pezullim apo vazhdim të grevës

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (SBASHK) është duke kërkuar mendimin e anëtarësisë për pezullimin e grevës në arsim, ndërsa lidhur me...

Lajmet e Fundit