18.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Po erret

Shkruan: Skender Berisha 

Me të shpejtë me të shpejtë
po erret e mbulohen gjurmët
që lamë gjithë ditën e lume
atje tej në trotuaret që vlonin
po erret e nuk shoh më përtej
gjakun e ndiej si ec nëpër dej
ndiej të gjitha prekjet e ditës
një ditë e mirë iu shtua rritës
ballkonin tim ma mbuloi terri
ndiej erënsdhëm rriten karafilat
mollët marrin frymë edhe fiku
natës zvarriten i miri e i ligu
dritat m’i zgjojnë sytë e lodhur
po fryn prej gryke e më ftoh
rri edhe pak ta zbraz këtë gotë
natë e mirë pas ditës së ndodhur

Më Shumë

120 të vdekur dhe 850 të plagosur në Indi, pas një përplasjeje mes dy trenave

Më shumë se 120 persona kanë mbetur të vdekur dhe 850 të tjerë janë plagosur pas një përplasjeje mes dy trenave në shtetin lindor...

Cristiano Ronaldo dëshiron të qëndrojë në Arabi

Cristiano Ronaldo këmbëngul se ai do të qëndrojë te Al-Nassr pavarësisht se flitet për rikthim te Real Madrid. Sulmuesi, 38-vjeç, hodhi poshtë thashethemet se dëshiron...

Lajmet e Fundit