22.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Policia dhe Inspektoriati me aksion në Zhur, për të monitoruar zbatimin e masave anti-Covid

Vendosja e maskës është bërë obligative tash e sa javë në vendin tonë, për t’u mbrojtur nga përhapja e pandemisë COVID-19.

Derisa, për të gjithë ata që s’po respektojnë këtë masë, po detyrohen nga ana e zyrtarëve policor vendosja e maskës ndryshe po pasojnë edhe gjobat.

Rreth orës 21:00, në qendër të fshatit Zhur, Inspektorët si dhe pjesëtarë të policisë kontrollonin lokalet dhe banorët e këtij lokaliteti duke i obliguar vendosjen e maskave.

Në disa kafiteri në qendër të fshatit shqiptuan dhe gjoba për mos rrespektim të masave mbrojtëse./tvprizreni.info.

Më Shumë

Turqia planifikon dërgimin e trupave shtesë në Kosovë

Turqia ka në plan që të dërgojë forca ushtarake në Kosovë gjatë së dielës dhe të hënës si përgjigje për kërkesën e NATO-së për...

Konjufca për sanksionet e Amerikës për shkak të veriut: Është një gjë e keqe për Kosovën

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se zhvillimet e fundit në Kosovë janë ngative për vendin tonë dhe situata nuk është mirë dhe...

Lajmet e Fundit