18.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Policia e Kosovës shqipton 1 mijë e 304 gjoba në trafik për 24 orë

Policia e Kosovës bën të ditur se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur 63 aksidente në trafikun rrugor.

Sipas të dhënave 27 aksidente me të lënduar e 36 vetëm me dëme materiale.

Për ata që s’kanë respektuar rregullat e komunikacionit janë shqiptuar gjithsej 1 mijë e 304 tiketa, derisa 33 persona janë arrestuar për vepra të ndryshme penale.

27 nga ta janë dërguar në mbajtje deri në një vendim tjetër të organeve të drejtësisë.

Më Shumë

Sot përfundon Superliga e Kosovës në futboll

Do të zhvillohen sot ndeshjet e xhiros së 36 dhe të fundit në Superligën e Kosovës në futboll për edicionin garues 2022-23. Kmapioni, nënkampioni dhe...

Kosovare Asllani pjesë e prezantimit të fanellave të reja të Milan-it

Klubi i Milan-it e ka bërë prezantimin e fanellave të reja për edicionin 2023/24. Yjet e Milan-it kanë pozuar me fanellën e re, që si...

Lajmet e Fundit