13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Policia në Prizren shqipton 17 gjoba për kundërvajtje në trafik

Policia e Kosovës në Prizren ka shqiptuar 17 tiketa trafiku për kundërvajtjet të ndryshme në trafik.

Në njoftimin e bërë nga Policia tregohet se këto tiketa janë shqiptuar për shkak të mungesës së rripit të sigurisë, ngarkesës jo të siguruar, mungesës së dokumenteve, parkingut të palejuar, gjendje teknike jo të rregullt (drita) si dhe për keqpërdorim të targave të automjetit.

Tutje policia ka njoftuar se një aksion i tillë është ndërmarrë në kuadër të planit operativ “Siguria në komunikacion”./

Më Shumë

Dua Lipa shfaqet nudo në rrjetet sociale (foto)

Dua Lipa është vazhdimisht aktive në rrjetet sociale, duke postuar fotografi dhe video kryesisht nga ngjarjet e saj muzikore. Mirëpo së fundmi, këngëtarja kosovare me...

Rruga në Prizren që “lejon” lëvizjen me shpejtësi 30 dhe 40 km/h (foto)

Vendosja e shenjave të trafikut në rrugën Gjonaj – Zym në Prizren nuk është e zakonshme. Aty gjendet dy shenja, njëra shpejtësinë e lejuar 30...

Lajmet e Fundit