2.8 C
Prizren
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Policia shqipton 966 tiketa në bazë të ligjit COVID-19

Policia e Kosovës ka shqiptuar 966 tiketa ndaj personave që nuk i kanë përfillur masat kundër përhapjes së pandemisë.

Kujtojmë se Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë ditës së diel, janë regjistruar shtatë raste të vdekjeve me COVID-19.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.318 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 337 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar shtatë raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv”.

“Numri total i rasteve pozitive është 20.179 raste nga 95.774 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 688 raste të vdekjes”.

Më Shumë

Vdiq ministri i Jashtëm i Bjellorusisë

Ministri i Jashtëm i Bjellorusisë, Vladimir Makei, i cili mbante postin e tij që nga viti 2012, ka vdekur në moshën 64-vjeçare, njoftoi agjencia...

Hasani: Vendosja e emrave shqip për fëmijët sot është detyrë kombëtare e çdo shqiptari

Ish-i burgosuri politik Nait Hasani,  ka treguar edhe me çfarë pasoja janë përballur personat të cilat kanë pasur emra me identitet kombëtar e po...

Lajmet e Fundit