16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Pritjet e mërgimtarëve në pikat kufitare

Edhe sot, mërgimtarët po përballen me pritje në hyrje-dalje të pikave kufitare.

Në Merdare, kolona aktualisht është 800 metra, e pritjet për të dalë janë deri në 2 orë e gjysmë, derisa në hyrje 25 deri në 30 minuta.

Kolona ka edhe në Jarinje, ku gjatësia e kolonës ka arritur në 1 mijë metra. Atje pritjet në dalje janë një orë, e në hyrje 3-5 minuta.

Pritje një orëshe ka edhe në dalje të pikës kufitare në Muçibabë dhe te Dheu i Bardhë. Në hyrje nga pesë deri  20 minuta.

 

Arrestohet në Kukës shqiptari që po transportonte ilegalisht 27 emigrantë në drejtim të Kosovës

Është arrestuar një person në Shqipëri i cili po transportonte 27  emigrantë në drejtim të Kosovës. Emigrantët kishin paguar nga 200-400 euro për të dalë...

Në një shtëpi në Prizren konfiskohen dy pushkë e një karikator

Janë konfiskuar dy pushkë automatike dhe një karikator, gjatë bastisjes në shtëpinë e një personi në Prizren. Me vendim të prokurorit, ky i fundit është...

Lajmet e Fundit