15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Prizren, një mashkull sulmon një femër në një lokal

Një femër ka raportuar në Policinë e Kosovës në Prizren se është sulmuar fizikisht nga një person, derisa ishin duke qëndruar në një lokal.

Sipas policisë, viktima ka rezultuar nën ndikimin e alkoolit ndërsa i dyshuari ka refuzuar alkool testin.

Viktima ka marrë tretman mjekësor pasi kishte lëndime të lehta, ndërsa me rastin janë marrë autoritetet kompetente sipas procedurave.

Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 19:00 në Prizren.

Policia arreston katër persona në Suharekë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar katër persona të dyshuar për vjedhje të rëndë në Suharekë. Arrestimi i tyre është bërë pasi gjatë...

ATK ndryshon procedurat e pajisjes me Vërtetim Tatimor

Administrata Tatimore e Kosovës, ju njofton se bazuar në Ligjin në fuqi për Administratën Tatimore dhe Procedurat, si dhe në përputhje me Ligjin Nr....

Lajmet e Fundit