19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Prizren, pesë persona arrestohen për drogë

Policia e Kosovës ka njoftuar se pesë persona janë arrestuar të premten, pasi janë kapur me substanca të dyshuara narkotike, raporton PrizrenPress.

Sipas policisë pesë personat janë ndaluar në dy raste të ndryshme, në Prizren.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

Rastet e plota sipas raportit 24 orësh të policisë:

· Rr. Enver Haradinaj, Prizren 07.08.2020-15:20. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që gjatë kontrollit tek i njëjti i është gjetur dhe sekuestruar një sasi substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë në peshë 1.27 gram, një grinder dhe një pako me rizlla. I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

· Rr. Nijazi Alishani, Prizren, 07.08.2020-16:50. Janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që gjatë kontrollit tek të njëjtit, në veturën e tyre janë gjetur dhe konfiskuar 18.82 gram substance e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, një shufër metalike dhe një pako me rrizlla. Pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

26 vjet nga vdekja e Shkrelit

Azem Shkreli zë vend në krye të poezisë aktuale shqiptare. Krahas cilësisë, poezia e Shkrelit ka shënuar kthesë në rrjedhat e poezisë në Kosovë:...

Lajmet e Fundit