26.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Qazim Qeska zgjidhet kryetar i degës së PDK-së në Rahovec

Partia Demokratike e Kosovës – dega në Rahovev, ka zgjedhur Qazim Qeskën kryetar të kësaj.Siç ka njoftuar kjo parti, Qeska u zgjodh me vota unanime.

“Kryesia e degës e falënderon, Prof. Dr. Idriz Vehapin, për kontributin e tij shumëvjeçar si anëtar i PDK-së dhe kryetar i saj, me të cilin kemi realizuar punë të mëdhaja për të mirën e vendit dhe i uron detyrën e re si dekan në FSHMN në Universitetin e Prishtinës”, është bërë e ditur në një postim në Facebook.

Më Shumë

Malisheva dhe fshatrat e saj aktualisht kanë vetëm një çerdhe publike

Komuna e Malishevës funksionon vetëm me një çerdhe publike. Komuna po premton se do të funksionalizojë së shpejti edhe një tjetër, mirëpo nga opozita atje...

Sot fillon Shkolla Verore Ndërkombëtare në Universitetin “Ukshin Hoti” Prizren

Në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren, sot fillon edicioni i parë i Shkollës Verore Ndërkombëtare, e cila bashkëorganizohet me ITP-Prizren dhe DokuFest. Në këtë...

Lajmet e Fundit