13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Shkatërrohet rrjeti i falsifikimit të diplomave në Prizren

Policia ka ndërmarrë një operacion të gjerë bastisjesh e arrestimesh.

Operacioni është zhvilluar në Prishtinë dhe Prizren.

Prokurori Petrit Kryeziu ka konfirmuar për KALLXO.com se 4 persona janë arrestuar ndërsa janë bastisur 7 vende.

Personat dyshohet se shisnin diploma të shkollave të mesme ndërsa janë kapur në flagrancë duke shitur disa te tilla.

Gjatë operacionit janë konfiskuar vula e diploma.

Shkatërrohet rrjeti i falsifikimit të diplomave

Më Shumë

Haxhi Avdyli vitin e kaluar ishte pajisur me Pasaportë Diplomatike

Deputetët e Kuvendit të Kosovës ndër privilegjet e shumta kanë të drejtë të pajisen edhe me pasaportë diplomatike. Pra, të zgjedhurit e popullit kanë të...

Zhdukën mbi 31 mijë euro në një qendër tregtare në Prizren

Më shumë se 31 mijë euro janë zhdukur nga kompania dhe kjo u vërejt gjatë barazimit të shumës së parave. Stafi menaxhues ka deklaruar në...

Lajmet e Fundit