22.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Shkon në nëntë numri i të vrarëve në një shkollë në Beograd

Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë ka bërë të ditur se numri i personave të vdekur në shkollën fillore në Beograd ka shkuar në nëntë.

Sipas MPB-së serbe, nga të shtënat e 14-vjeçit, të vrarë kanë mbetur tetë fëmijë dhe punonjësi i sigurimit, ndërsa janë lënduar gjashtë nxënës dhe një mësuese e shkollës.

Bëhet e ditur se i dyshuari për këtë vepër është arrestuar në oborrin e shkollës, ndërsa forcat e policisë janë në terren duke punuar intensivisht për zbardhjen e rrethanave.

Më Shumë

10 mijë punëkërkues regjistrohen në platformën ‘Superpuna’

Në platformën qeveritare të punësimit “Superpuna”, deri më tani janë regjistruar 10 mijë punëkërkues. Lajmin e ka bërë me dije ministri i Financave, Hekuran Murati,...

Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale te gjata me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri më 2 qershor nuk...

Lajmet e Fundit