17.8 C
Prizren
E martë, 28 Shtator, 2021

Spitali i Prizrenit, 123 pacientë po trajtohen me Covid-19

Po vazhdon të bie numri i pacientëve që po kërkojnë spitalizim në klinikat COVID-19 të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme, thuhet në raportin ditor të ShSKUK-së.

Sipas këtij raporti, në tërë Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, në trajtim janë 883 pacientë, 734 me oksigjeno-terapi he 55 në gjendje të rënduar shëndetësore, në trajtim intensiv.

Numri i pacientëve sipas klinkave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme:

“Klinika Infektive, 94 pacientë

Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive), 77 pacientë

Klinika Infektive III ( Interno), 58 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 78 pacientë

Mjekimi Intensiv COVID-19 dhe Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive 27 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 14 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 4 pacientë

Spitali i Prizrenit, 123 pacientë

Spitali i Gjakovës, 71 pacientë

Spitali i Pejës, 148 pacientë

Spitali i Gjilanit, 70 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 15 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 46 pacientë

Spitali i Ferizajt, 58 pacientë”, thuhet në këtë njoftim. /Express/

 

Më Shumë

Masat anti-COVID, gjobiten 568 qytetarë

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka dënuar 568 qytetarë për mosrespektim të masave antiCovid-19. Polica e Kosovës sa i përket shkeljeve të...

Quni : Kandidoj për kryetar për ta qeverisur Prizrenin si duhet

Kandidati për kryetar Prizrenit nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni ka thënë kryetarit aktual i janë dashur katër vite për të...

Dragash, këmbësori goditet për vdekje nga një veturë

Një aksident me fatalitet ka ndodhur në fshatin Plavë të Dragashit mbrëmë rreth orës 19:00, shkruan PrizrenPress Sipas njoftimit të Policisë, një këmbësor ka pësuar...

I vidhet vetura një burrit në Prizren

Vetura e një burrit në Prizren, është vjedhur dy ditë më parë. “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se iu është vjedhur automjeti i tij me...

Një i mitur në Prizren sulmohet fizikisht

Dje në Prizren, rreth orës 10:30, një person me probleme psikike ka sulmuar fizikisht një të mitur, shkruan PrizrenPress Viktimës i është ofruar tretman mjekësore...

Kandidati i PDK-së premton mbështetje për lojtarët e “Kabashit”

Kandidati i PDK-së për kuvendar të Prizrenit, Islam Ukaj, ka vizituar sot lojtarët e klubit të futbollit “Kabashi‘‘. Ai, u ka premtuar lojtarëve se do...

“Mirëmëngjesi botë, sot është dita ime” – Florian Marku me një tjetër paralajmërim për meçin e sotëm

Florian Marku sonte (e shtunë) do të zhvillojë meçin më të rëndësishëm në karrierën e deritanishme si boksier. Në “Tottenham Hotspur Stadium”, 28-vjeçari do të...

Prizren, arrestohet i dyshuari për dhunë fizike ndaj babait të tij

Policia e Kosovës njofton se dje në Prizren ka arrestuar një burrë i cili dyshohet se i ka shkaktuar dhunë psikike dhe fizike babait...

Totaj mbjell fidane në Marash

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, ka mbjell sot fidane në Marash. “Hapësira të gjelbërta dhe parqe të reja janë zotimet e...

Quni premton zgjidhjen e problemeve në Vlashnje dhe Petrovë

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, në kuadër të fushatës zgjedhore ka vizituar dy fshatra të kësaj komune. Ai, në takimet me...

Ibrahim Tatlises mban koncert pas 12 vitesh larg skenës

Këngëtari i famshëm turk Ibrahim Tatlises, i cili qëndroi larg nga skena për shumë vite, doli para simpatizantëve të tij me një koncert në...

A është Malisheva bastion i Nismës? Krasniqi: Qytetarët do të votojnë për ndryshim

Alban Krasniqi, kandidat i VV’së për kryetar të Malishevës është optimist për rezultatin zgjedhor në këtë komunë. Thotë se më s’ka bastione në Kosovë. Malisheva...

Pesë të vdekur dhe 160 raste pozitive me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e COVID-19 kanë vdekur pesë persona dhe janë regjistruar...

Haskuka viziton kandidatin për Kuvend, Vetim Shala

Kandidati i LVV-së për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka, bashkë me deputetin e Kuvendit të Kosovës, Artan Abrashi, vizituan kandidatin për Kuvendin Komunal, Vetim...

Në spitalin e Prizrenit bie numri i rasteve të hospitalizuar me Covid-19

Ka rënë ndjeshëm numri i pacientëve që po trajtohen nga COVID-19, në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës. Bazuar në raportimet e klinikave COVID-19...

Sot, mot me diell

Sot në vendin tonë do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me temperatura ditore mbi mesataren për këtë periudhë të vitit. Era do...

Lajmet e Fundit