18.8 C
Prizren
E martë, 28 Shtator, 2021

Suharekë: I dehuri detyron gruan dhe fëmijët të dalin nga shtëpia

Mbrëmë në Suharekë është arrestuar i dyshuari mashkull, i cili në gjendje të dehur kishte kanosur verbalisht dhe detyruar që të dilnin nga shtëpia gruan dhe fëmijët e tij.

Policia bën të ditur se gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit kanë gjetur dhe konfiskuar një armë zjarri AK-47 dhe 82-fishekë.

Ndërkaq, me urdhër të prokurorit i dyshuari u dërgua në mbajtje.

Më Shumë

Superliga e Kosovës me dy ndeshje interesante

Sot zhvillohen dy ndeshje të javës së gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll. Në stadiumin e qytetit në Suharekë do të takohen Ulpiana dhe...

Ky është parashikimi i Arben Ahmetit për Prizrenin

Drejtori i Përgjithshëm i Kanal10, Arben Ahmeti ka dhënë parashikimin e tij për të parin e Prizrenit, në zgjedhjet komunale të 17 tetorit. Sipas Ahmetit...

Të frikësuar në Turqi: Siriania thotë se fqinjët i sulmuan atë dhe të birin

Fatima Alzahra Shon mendon se fqinjët i sulmuan atë dhe të birin e saj në ndërtesën ku banojnë në Stamboll për shkak se është...

Punëtorët që humbën vendet e punës gjatë pandemisë, ATK hap aplikimin për subvencionimin e pagës

Administrata Tatimore e Kosovës njofton se ka zhvilluar aplikacionin dhe tashmë të punësuarit mund të parashtrojnë kërkesat e tyre për të përfituar nga masa...

Kush është “ariu shqiptar” që nuk njeh asnjë humbje deri tani, radhën e ka ukrainasi

"Ariu shqiptar” Reshat Mati do të ndeshet ditën e shtunë ndaj ukrainasit Vladyslav Baranov, ku do të kërkojë fitoren e 11-të në karrierën e...

Komunat të gatshme për fillimin e vitit shkollor

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka diskutuar sërish me Drejtoritë Komunale të Arsimit, lidhur me përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor, me...

Tetë të vdekur e 88 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orëshin e fundit janë shënuar tetë vdekje nga COVID-19. Ndërkaq, nga katër mijë e 704 testime që...

Tetë të vdekur dhe 68 raste të reja me COVID-19

Tetë persona kanë ndërruar jetë dhe 68 raste të reja me COVID-19, janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, njofton MSH, transmeton...

Dyshimet marrin fund, Leo Messi gati për Manchester City-n

Vetë trajneri i PSG-së, Mauricio Pochettino njoftoi para pak ditësh së situata e Messit do të shihet deri stërvitjen e fundit. Dhe sot më në...

Sot, mot me diell

Sot në vendin tonë do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me temperatura ditore mbi mesataren për këtë periudhë të vitit. Era do...

Kim Kardashian dhuron spektakël me format bombastike në plazh

Mjaftoi një ditë pushim në Malibu që Kim Kardashian të rrëmbejë vëmendjen e të gjithëve. Ajo i ka lënë fansat dhe jo vetë pa...

Zafir Berisha premton rregullim të infrastrukturës për lagjen “Bajram Curri” të Prizrenit

Kandidati i Nismës për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha, në kuadër të fushatës zgjedhore ka vizituar lagjen “Bajram Curri”. Sipas tij, banorët e kësaj lagjeje...

Bali Muharremaj qeth dele gjatë qëndrimit në Sallagrazhdë të Suharekës

Kandidati për kryetar të Suharekës nga radhët e AAK-së dhe njëherit kryetari i këtij qyteti, Bali Muharremaj, ka qëndruar të shtunën në fshatin Sallagrazhdë....

Rusia kaplohet nga Covidi, shënon rekord viktimash

Rusia e ka regjistruar shifrën më të lartë ditore të viktimave të koronavirusit që nga fillimi i pandemisë, duke shënuar 828 të vdekur për...

Nazim Gashi i PDK-së kërkon votën e qytetarëve të Prizrenit

Nazim Gashi është kandidat i PDK-së për kuvendar të Kuvendit të Prizrenit. Gashi mban numrin 26, ndërsa PDK-ja 177. Nazim Gashi është profesor i Biologjisë në...

Qeveria ndan 2 milionë euro për bursa në STEM dhe trajnime në TI

Rritja e punësimit është një ndër prioritet kryesore të qeverisë, e fitimi i aftësive të punës është kyç që të rinjtë e vendit të...

Lajmet e Fundit