15.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Tërmeti në Turqi: Prizrenasit të mërzitur për miqtë turq (VIDEO)

Qytetarët e komunitetit turk në Prizren gjatë gjithë së hënës nuk i ndalën telefonatat me Turqinë.

Ata interesoheshin për shëndetin e familjarëve të tyre pas tërmetit shkatërrues që goditi juglindjen e shtetit turk në orët e para të 6 shkurtit.

Ndonëse viktima e të lënduar nuk janë lajmëruar se ka nga Kosova, lëkundjet e njëpasnjëshme mijëra kilometra larg i prekën edhe bashkëkombësit e tyre në Prizren.

Ky komunitet është mirënjohës që Qeveria e Kosovës ofroi ndihmë për Turqinë dhe popullin e saj që kjo tragjedi të kalohet sa më lehtë.

Më Shumë

Rrahje masive në Prizren

Gjashtë persona janë përfshirë në rrahje në Prizren. Fillimisht i dyshuari kryesor bashkë me tre shokë të tij, e sulmuan fizikisht viktimën 31-vjeçar, të cilit...

I dha fund marrëdhënies me Kristin, Keisi komenton raportin me djalin e aktorit: Nuk kishim kimi!

Të shumta kanë qenë aludimet për ndarjen e menjëhershme të tyre. Disa mendojnë se shkaku ishte Sabiani, disa të tjerë thonë se ata nuk...

Lajmet e Fundit