-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Thaçi interesohet për gjendjen në UP

Thaci5-21Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi pas kthimit prej Konferencës së Mynihut për Sigurinë, ka thirrur në takim ministrin e Arsimit, Ramë Buja për të raportuar mbi situatën e krijuar në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”.

“Duke respektuar autonominë e Universitetit të Prishtinës u bëj thirrje organeve përkatëse të universitetit që të dëshmojnë nivel të lartë përgjegjësie, dhe në bazë të statutit të Universitetit të Prishtinës si dhe legjislacionit në fuqi për arsimin e lartë, të angazhohen për ta zgjidhur këtë situatë”, ka shkruar Thaçi në rrjetin social “Facebook”.

Më Shumë

Osmani takon ish-Sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry – flasin për situatën e sigurisë në Kosovë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar John Kerry, të Dërguarin e Posaçëm Presidencial i Shteteve të Bashkuara për çështje klimatike dhe ish Sekretar...

Andre Onana mund të pezullohet nga FIFA nëse refuzon Kupën e Kombeve në Afrikë

Andre Onana mund të ndalohet të luajë për Manchester United nëse vendos të refuzojë një thirrje për të luajtur në Kupën e Kombeve të...

Lajmet e Fundit