12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Totaj mbetet jashtë Kryesisë së re të PDK-së

Shaqir Totaj, ishte ndër prurjet më të mëdha në PDK, derisa kjo parti drejtohej nga Kadri Veseli.

Madje, Totaj pos që u bë njeriu kryesor në degën e PDK-së në Prizren, atij nga Kadri Veseli iu dha posti i të dytit në parti- ai i nënkryetarit, raporton Gazeta Blic.

  • Mirëpo, me ardhjen e Memli Krasniqit ai nuk është fare në Kryesinë e re të PDK-së.

”Jerusalemi” i dikurshëm i PDK-së përfaqësohet nga Kujtim Gashi dhe Luljeta Veselaj- Gutaj.

Totaj, i cili zyrtarisht është kandidati i PDK- së për kryetar të Prizrenit sot ka postuar edhe një status në Facebook.

Ai ka shprehur bindjen se PDK do të rikthehet me fitoren në Prizren dhe në Miteovicë.

Më Shumë

Presidenti i Gjermanisë Frank Walter Steinmeier takohet me nxënësit dhe mësimdhënësit e Asociacionin “Loyola-Gymnasium”

Në kuadër të udhëtimit të tij në Ballkan në fund të nëntorit dhe fillim të dhjetorit 2022, Presidenti i Republikës Federale të Gjermanisë, Frank...

E rëndë! Goditet me grusht dhe gjakoset Sali Berisha

Kryedemokrati Sali Berisha është qëlluar me grusht. Ngjarja ka ndodhur në momentin që Berisha po ecte me kreun e Partisë së Lirisë Ilir Meta në...

Lajmet e Fundit