22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Vdes nga një aksident i tmerrshëm gruaja shqiptare 35-vjeçe në Itali

Mesdita e djeshme ishte e kobshme për Matilda Hidrin, gruan 35-vjeçe shqiptare që jeton në Itali.

Gjersa po kthehej në Genova, në autostraden Milano – Genova, ajo me makinën e saj të tipit BMW u përplasë me një veturë të tipit Volvo i ngasur nga një italian.

Deri të aksidenti dyshohet se italiani për 5 kilometra kishte udhëtuar kundravajtje në korsinë e gabuar të autostradës.

Hidri pas vetës ka lënë një fëmijë.

Më Shumë

Dua Lipa, si imazh i Kosovës edhe në pullë postare

Posta e Kosovës sot ka bërë promovimin e pullës postare “Dua Lipa”. E pranishme në këtë promovim ishte edhe vetë këngëtarja me famë botërore.   Dua...

Zvicerania nuse në Prizren: Bëmë dasmë me një mijë euro

Historia e dashurisë mes zviceranes Barbara dhe Gencit nga Prizreni që përfundoi me martesë 32 vite më parë. Tashmë është bërë 59-vjeçare, por 32 vjet...

Lajmet e Fundit