21.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Vdes një femër në Mamushë

Një femër nga Mamusha është dërguar në gjendje të rënë shëndetësore në Spitalin e Prizrenit, për trajtim mjekësor

“Mjeku kujdestar ka konfirmuar vdekjen e viktimës”, njofton Policia e Kosovës.

“Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për Obduksion”./PrizrenPress.com/

Dhjetë vatra zjarri në rrethinën e Prizrenit

Tashmë ka shkuar në dhjetë numri i vatrave të zjarrit në fshatrat e Prizrenit. Drejtoresha për Emergjenca dhe Shpëtim e Komunës së Prizrenit, Ramize Shala,...

Moti sot në ditën e parë të vjeshtës me temperatura deri në 32 gradë Celsius

Instituti hidrometeorologjik i kosovës ka njoftuar se sot në ditën e parë të vjeshtës parashihet mot me temperatura të larta. Sipas këtij instituti, temperaturat maksimalet...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit