20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

Vëllai sulmon vëllain në Prizren, përfundon në ndalim policor

Një person me inicialet B.K., ka sulmuar fizikisht vëllain e tij B.K., derisa kishin qenë në shtëpi.

Nga burimet e Sinjali mësohet se i dyshuari i ka shkaktuar lëndime trupore vëllait të tij, me ç’rast ky i fundit ka marrë edhe trajtim mjekësor.

Të njëjtat burime bëjnë me dije se i dyshuari është dërguar për ekzaminim psikiatrik, pasi që sipas familjarëve ai ka sjellje agresive.

Sinjali mëson se ngjarja ka ndodhur në rrugën “Gjemë Gigollaj” të Prizrenit.

Ndërkohë, me urdhër të prokurorit i dyshuari B.K., është ndaluar për 48 orë dhe rasti është cilësuar si “Dhunë në familje”.

Më Shumë

Zafir Berisha përkujton dëshmorin Remzi Ademaj

Ish- komandanti i UÇK-së, Zafir Berisha, ka përkujtuar dëshmorin e kombit, Remzi Ademaj- “Petriti”. Postimi i plotë i Berishës: Para 24 vitesh (15.08.1998) ra heroikisht për...

Mendes në kërkim të zgjidhjes për Ronaldon

Ylli portugez Cristiano Ronaldo është vënë në situatë të sikletshme kohëve të fundit. Ai dëshiron të largohet nga klubi anglez Manchester United. Ndërsa disa skuadra...

Lajmet e Fundit