18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Vendet ku nesër nuk do të ketë rrymë në Prizren

KEDS ka njoftuar se do të ketë punime në rrjet përgjatë ditës së nesërme për shkak të punimeve të domosdoshme për siguri të sistemit.

Vendet ku do t’u ndërprehet rryma si shkak i punimeve:

Prizren

1.

Nga TS 35/10 kV Zhuri do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Hoqa e qytetit (kodi 30035005) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Zhur, Vlashnjë, Poslishtë, Nashec, Muradem, Lubiqevë, Leskovec, Kobajë, Jeshkovë, Hoqë e Qytetit, Grazhdanik, Billushë, Afariste: Resturant “Keshtjella”, “Pompa Benxines Zhuri”, Betonjera “Vëllazrit e Bashkuar”, Billushë “Pompa e Ujit”, Vlashna “Fanaj Petroll”

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive

2.

Nga TS 35/10 kV Zhuri do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Dogana (kodi 30035007) prej orës 09:00 deri ne ora 11:00

Vendet: Poslishta, Grazhdaniku, Kobi I, Kobi II, Gurthyesi Renelual Tahiri, Poslishti I, Poslishti II, Vlashna I, Vlashna II dhe Muradema

Arsyeja: Vendosja e konzolles TM

Më Shumë

I vidhet vetura një personit në Prizren

Një burrë ka njoftuar policinë në Prizren se persona të panjohuar ia kanë vjedhur veturën. Siç bën të ditur policia, rasti është duke u hetuar. “Ankuesi...

John Mayall, pionieri britanik i blues-it, vdes në moshën 90 vjeçare

Muzikanti britanik i blues, John Mayall OBE, grupi me ndikim i të cilit Bluesbreakers ishte një trampolinë për yjet, përfshirë Eric Clapton, ka vdekur...

Lajmet e Fundit