16.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Xhevat Elezkurtaj zgjedhet drejtor i QKMF-së në Prizren

Xhevat Elezkurtaj është zgjedhur drejtor i Qendrës së Mjekësisë Familjare(QKMF) në Prizren.

Elezkurtaj ka qenë ushtrues i detyrës së këtij institucioni.

Ai ka fituar 95.26 për qind të pikë.

Më Shumë

Katër aksidente në Prizren, pesë të lënduar

Katër aksidente të trafikut kanë ndodhur dje në Prizren. Pesë persona janë lënduar. Ata kanë marrë trajtim mjekësor dhe janë jashtë rrezikut për jetë, përcill “PrizrenPress”.   AKSIDENT...

Moti sot kryesisht me diell, temperaturat deri në 21 gradë Celsius

Të enjten mbi Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell. Vranësira të pakta parashihen rreth relievit malor. Sipas Institutit Hidrometerologjik të Kosovës temperaturat do të...

Lajmet e Fundit