8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Zafir Berisha: Jabllanoviqin mund ta ndalojnë deputetët të mos hyj në seancë

ZafirBerisha11-14Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha ka thënë që pasi Isa Mustafa nuk po ka guxim që ta ndëshkoj Jabllanoviqin, atëherë ai ka thënë se këtë mund të bëjnë deputetët

Lexojeni të plotë shënimin e Zafir Berishës në Facebook.

Deputetët e Kuvendit Kosovës nuk duhet të përjashtojnë mundësinë që nesër në seancën parlamentare, me mjete demokratike mos të lejojnë pjesëmarrjen e Jabllanoviçit, pasi shefi i tij nuk ka dëshirë dhe as mundësinë që të marrë ndonjë masë për të penguar praninë e tij në sallën e kuvendit pas deklaratave të turpshme që ai bëri. Pasi Isa, bëri sikur nuk dëgjoi gjë, ndërsa varësi i tij, Thaçi vazhdoi me eksursionet politike. Kosova prej kohësh është pushtuar nga fjalori shovinist i politikës serbe dhe këta dy përfaqësues të vendit, Mustafa dhe Thaçi, nuk i treguan dot vendin Vuçiçit dhe argatëve të tij. Thënien e Fishtës: “…se ne ishim këtu kur Mal i Zi me Serbi ishin Iliri…”, atëherë duhet që t’ia kujtojnë deputetët. Por i duhet kujtuar gjithashtu ministrit Jabllanoviç, se atëherë serbët ishin në Karpatet e Rusisë dhe se Kosova është djep i shqiptarisë dhe atyre që jetojnë këtu ‘dem baba dem’:.. Z.B.

Më Shumë

A do të ekzekutohen pagat për mësuesit grevistë?

Ajo që vazhdon të mbetet e paqartë në këtë situatë është forma e ekzekutimit të pagave për grevistët. Drejtorët komunalë të Arsimit ka nisur...

Plas sherri mes disa personave për borxh në Prizren, tre të arrestuar

Një mosmarrëveshje lidhur me një borxh është bërë mollë sherri mes disa personave në qytetin e Prizrenit, të cilët u përleshën fizikisht mes vete. Për...

Lajmet e Fundit